Dobry dentysta w Zabrzu

Dobry dentysta w Zabrzu czyli dentysta zabrze óchnica wbrew pozorom potrafi być groźna - może spowodować poważne problemy z sercem. Warto więc zachęcać dzieci do dbania o zęby - z pewnością mogą pomóc fikuśne szczoteczki, czy też smakowe pasty,

Dodane: 17-05-2019 12:03
Dobry dentysta w Zabrzu

dentysta zabrze

Dbanie o zęby - dobry nawyk z dzieciństwa

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ to najprostszy sposób na zapobieganie próchnicy. Zawsze działania profilaktyczne mają sens, a próchnica wbrew pozorom potrafi być groźna - może spowodować poważne problemy z sercem.
Warto więc zachęcać dzieci do dbania o zęby - z pewnością mogą pomóc fikuśne szczoteczki, czy też smakowe pasty, można z tego zrobić niezłą zabawę.

Oprócz kwestii higienicznych ważne jest tez odżywiane - nasze zęby psują się od cukrów prostych. Nie warto więc przyzwyczajać dzieci do smaku słodkiego i dawać im zbyt często słodyczy. Pamiętajmy jednak, że cukier chowa się też w mniej oczywistych produktach - jak napoje i soki owocowe. Tak więc to bardzo ważne, żeby nie dać się wciągnąć w pułapkę producentom soków rzekomo dla dzieci - czytajmy etykiety!

Źle wyrwany ząb. Co można zrobić?

dentysta zabrze

Wizyta u dentysty w dzisiejszych czasach nie niesie ze sobą jakichś negatywnych emocji, lęków, czy strachu przed źle wykonaną pracą. Dobry stomatolog jest dziś w cenie, a za sprawą możliwości komentowania w internecie, bardzo łatwo jest weryfikować umiejętności i charakter danego lekarza. Nawet jednak najlepszy specjalista może popełnić błąd. Jeśli jest to błąd niewielki i wadę można poprawić, to po przeprosinach najczęściej nie ma problemu i pacjent wraca zadowolony. Owszem, stracił on swój czas, no ale liczy się efekt. Gorzej, jeśli lekarz wyrwał ząb. W takiej sytuacji, jeśli popełnił on błąd, pacjent może domagać się nie tylko wstawienia nowego zęba, ale także stosownego odszkodowania, rzecz jasna na drodze sądowej.

Współczesne metody leczenia zębów odpowiadają wymaganiom dzisiejszego rynku. Tylko to daje możliwość utrzymania uzębienia w odpowiedniej formie, szybkiego leczenia. Szybkie leczenie oznacza także, że jest to leczenie skuteczne. Jak podkreślają specjaliści w swoich dziedzinach – im mniej ingerencji w uzębienie tym lepiej. Jest to kluczowa informacja dla wszystkich żywo zainteresowanych tematem zdrowia, higieny jamy ustnej i generalnie zdrowego samopoczucia. Trzeba mieć na względzie to, że o naszym samopoczuciu w dużej mierze decyduje stan uzębienia, utrzymywanie organizmu w odpowiedniej formie fizycznej. Jest to rzecz wręcz obowiązkowa i po prostu bardzo, bardzo ważna!

Niechęć przed wizytą u dentysty

Kto z nas nie drży na myśl o zbliżającej się wizycie u dentysty lub wie, że powinien się umówić na konsultację, ale ciągle odwleka to w czasie? Znacznie łatwiej policzyć osoby, które tak nie mają, dlatego że większość z nas ze strachem myśli o konieczności zobaczenia się ze stomatologiem, a kiedy przychodzi co do czego najchętniej byśmy gdzieś uciekli. Skąd taka obawa przed wizytą u dentysty? Powodów jest kilka, jednak najważniejszy z nich jest taki, że jeśli już decydujemy się na wizytę to z czystej konieczności – bo coś jest nie tak i boli. Zrozumiałe jest zatem, że będzie się to wiązać z nieprzyjemnymi zabiegami, takimi jak na przykład leczenie kanałowe czy wyrwanie zęba. Boimy się także tego, co powie dentysta na temat kondycji naszego uzębienia.