O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Dla dentystów

Dobry stomatolog Bytom

Nie ignoruj niewielkich ubytków

Czasem wyczuwamy językiem ubytki w naszym uzębieniu. Z jednej strony mały ból i brak innych utrudnień sprawiają, że jesteśmy w stanie zignorować małą dziurkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być p

O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Dla dentystów Dobry stomatolog Bytom
oczątek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty.

Specjalistyczna wiedza pozwoli profesjonaliście dokładnie ustalić uszkodzone miejsca ? także te, o których nie mamy jeszcze pojęcia ? i podjąć skuteczne działania w celu ich zażegnania. Wystarczy jedna lub ewentualnie dwie, trzy wizyty, aby pozbyć się widma poszerzającego zepsucia zębów.

Sam zabieg plombowania nie będzie czymś, co zada nam wyjątkowo dużo bólu lub utrudni życie na jakiś okres. Coraz lepsze technologie i fachowość przekładają się na płynność przy wykonywaniu i wygodę klienta. Nie mamy się czego obawiać odwiedzając dentystę w celu załatania luk w naszym uzębieniu. Wystarczy jedynie wygospodarować nieco czasu.


Na prawidłowy zgryz składają się takie

Zęby człowieka (łac. dens – ząb, l.mn. dentes) – złożone, twarde twory anatomiczne w jamie ustnej. Stanowią element układu trawienia służąc do odgryzania kęsów i rozdrabniania pożywienia.


Zęby człowieka charakteryzują się: difiodontyzmem (fizjologicznie występują zęby mleczne i zęby stałe), tekodontyzmem oraz heterodontyzmem.


Dziecko o pełnym uzębieniu mlecznym ma 20 zębów (10 w żuchwie i 10 w szczęce) – 8 siekaczy, 4 kły i 8 trzonowców. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:


Siekacze służą do odgryzania kęsów, kły do chwytania, przytrzymywania i rozrywania pokarmu, a przedtrzonowe i zęby trzonowe do jego miażdżenia i rozcierania ułatwiając również tym samym kontakt α-amylazy z pokarmem.


Oprócz wzoru zębowego zęby człowieka charakteryzuje zgryz. Prawidłowo wszystkie zęby są ułożone w odpowiedniej kolejności i w specyficznej wzajemnej relacji gwarantującej najlepsze pełnienie przez nie swej funkcji przy jak najmniejszym wysiłku oraz obciążaniu narządu żucia (stawów i mięśni). Na prawidłowy zgryz składają się takie czynniki jak nagryz pionowy, nagryz poziomy, symetria łuków zębowych i inne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Zęby jakich jeszcze nie miałeś

Jeżeli jeszcze nie zastanawialiśmy się nad tym, w jakim stanie jest nasz organizm, to prawdopodobnie właśnie nadszedł ten czas, kiedy powinniśmy to zrobić. Dlaczego? A dlatego, że mało kto tak naprawdę o tym myśli, a przecież między innymi nasze zęby zasługują na to, by się nimi zająć, poświęcić im czas i sprawić, by w końcu wróciły do formy jak sprzed paru lat. Być może nasz stomatolog stwierdzi, że powinniśmy nosić na przykład aparat ortodontyczny? Nie ma chyba nic piękniejszego niż równe i białe zęby. Warto, naprawdę warto jest o nie zawalczyć i już dziś umówić się na wizytę u dentysty. W profesjonalnym gabinecie dowiemy się, co jeszcze powinniśmy zrobić, by nasz uśmiech był piękny i zdrowy.

Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy regularnie odwiedzają dentystę, to wspaniale! Możemy w takim razie cieszyć się, że należymy do wąskiego grona osób, które dbają o własne zdrowie i są świadome tego, że tylko w ten sposób można uniknąć bardzo wielu chorób. Jeżeli więc nie chcemy mieć problemów ze szkliwem czy dziąsłami, to na pewno winniśmy nadal kontynuować swoją przygodę ze stomatologią i nigdy nie czekać z pójściem do gabinetu dentystycznego na ostatni moment, kiedy ząb boli i będzie trzeba go wyrwać. Takie zabiegi są bolesne i kosztowne. Pamiętajmy zatem, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć! To my sami możemy postarać się o to, by nasz uśmiech stał się naszą osobistą wizytówką piękna.



© 2019 http://dla-dentystow.mpp.katowice.pl/