Prowadzenie zapisów do dentysty

Dentysta Chorzów

Sprawna obsługa gabinetu dentystycznego wymaga prowadzenia zapisów do dentysty. Najbardziej klasyczną metodą prowadzenia takich zapisów jest metoda telefoniczna. Pozwala ona na prowadzenie dialogu z potencjalnym pacjentem i odpowiadanie na wszystkie jego pytania. Poza tym prowadzona jest coraz częściej internetowa obsługa gabinetu dentystycznego. Jest ona bardzo wygodna zarówno dla potencjalnego pacjenta, jak i dla pracowników przychodni. Pacjent może bowiem w jednym momencie sprawdzić wszystkie terminy przyjęć swojego dentysty, a pracownicy przychodni nie muszą odbierać tak dużej liczby telefonów, jak wcześniej. Wykorzystując swoje konto internetowe będzie można także odwołać wcześniej zarezerwowaną wizytę.

Środki wykorzystywane podczas leczenia zębów u dzieci

Dentyści zajmujący się leczeniem zębów u dzieci starają się o to, aby takie leczenie było przeprowadzane w sposób jak najbardziej dla nich bezstresowy. Dlatego starają się przeprowadzać takie leczenie pod odpowiednim znieczuleniem. Poza tym sięgają po odpowiednie narzędzia pozwalające im na dokładne ustalenie stanu uzębienia u dzieci i zaplanowanie procesu leczenia. Starają się sięgać po inne środki niż w przypadku osób dorosłych. Dlatego wykorzystują na przykład kolorowe plomby i pozwalają dzieciom wybrać kolor swoich plomb. Dzięki temu dzieci mogą na chwilę oderwać się od samego leczenia zębów. Jednak podstawową zasadą leczenia zębów u dzieci pozostaje fakt, że trzeba starać się o ratowanie wszystkich zębów nawet, jeżeli trzeba byłoby wykonać bardziej specjalistyczne zabiegi.

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne

Dodane: 11-05-2019 15:04