Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów

Dentysta Gliwice

Doświadczony stomatolog

Każdy dentysta posiada dobre wykształcenie stomatologiczne. Musi on odbyć odpowiednie studia, a poza tym praktyki stomatologiczne podczas których będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób wygląda w praktyce leczenie zębów. W ten sposób przyszły stom

Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów Dentysta Gliwice
atolog nabiera odpowiedniej wprawy i doświadczenia, które będą mu potrzebne w przyszłości. Trzeba przecież pamiętać, że do stomatologa będą trafiać bardzo różne osoby, które będą posiadały różne problemy z zębami. Ich leczenie będzie ułatwione dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi stomatologicznych. Tego rodzaju narzędzia mogą być zamawiane przez osoby odpowiedzialne za konkretne gabinety stomatologiczne i przygotowywane przez nie do użytku.

Nowoczesne leczenie stomatologiczne charakteryzuje się tym, że stwarza pacjentowi dostęp do najnowszych metod leczenia. Dzięki temu jego leczenie przebiega o wiele szybciej, a jednocześnie mogą być obniżane jego koszty. Również stomatologom zależy na tym, aby oferowane przez nich usługi były dostępne w miarę przystępnych cenach. Wiedzą oni bowiem, że gabinetów stomatologicznych jest bardzo dużo, dlatego pacjenci niezadowoleni z ich oferty w bardzo szybki sposób znajdą dla siebie innego dentystę. Poza tym dobre leczenie stomatologiczne daje dostęp do specjalistycznego leczenia, które jest wykonywane na fundusz lub dostępne w dobrych cenach. Dzięki temu wszystkie osoby potrzebujące pomocy będzie stać na opłacenie dobrego stomatologa.


Może występować w 4 wariantach (z

Szyjka jest miejscem styku szkliwa korony zęba z cementem korzeniowym. Może występować w 4 wariantach (z czego dwa pierwsze są najczęstsze):


Do szyjki zęba przyczepia się przyczep nabłonkowy, który jest połączeniem pomiędzy szkliwem a dziąsłem. W ciągu upływu wieku następuje fizjologiczne obniżanie się przyczepu nabłonkowego, co powoduje obnażanie korzeni.


Zęby mają różną ilość korzeni i tak najczęściej (są wyjątki): siekacze, kły, przedtrzonowce (z wyłączeniem pierwszych górnych przedtrzonowców) mają po 1 korzeniu, pierwsze górne przedtrzonowce i zęby trzonowe żuchwy mają 2 korzenie (przedtrzonowce podniebienny i przedsionkowy, trzonowce mezjalny i dystalny), trzonowce szczęki po 3 korzenie (podniebienny oraz dwa przedsionkowe – mezjalny i dystalny). Pomiędzy korzeniami znajduje się rozwidlenie zwane bi- lub trifurkacją, w zależności od ilości korzeni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Czy usunięcie ósemki jest konieczne?


W pełni rozwiniętym uzębieniu człowieka znajdują się 32 zęby, w tym 12 zębów trzonowych. Ostatnie zęby, znajdujące najbardziej z tyłu są tak zwanymi zębami mądrości. Nazywa się je tak, dlatego że pojawiają się dopiero po osiągnięciu dojrzałości u człowieka. Czas ich rośnięcia jest różny, mogą się pojawić przed dwudziestką, jak i po. Ich rośnięcie jest związane z bólem. Część ludzi decyduje się na usunięcie ósemek, albo z konieczności, albo uważając je za zęby zbędne. Z tego względu, że są z tyłu szczęki ciężko jest o nie właściwie dbać. Czasem nawet stomatolodzy sami rekomendują pacjentowi usunięcie ósemek, dlatego że mogłyby zniweczyć efekt leczenia ortodontycznego, kiedy mają mało miejsca na rośnięcie w szczęce. Usuwanie ósemek nie jest jednak koniecznie, jeśli w niczym nie przeszkadzają nie trzeba się ich pozbywać.



© 2019 http://dla-dentystow.mpp.katowice.pl/